Манчестър Юнайтед и Севиля завършиха наравно 2:2 в много драматичен първи мач от четвъртфиналната фаза в Лига Европа.

"Червените дяволи" водеха до 80-ата минута с 2:0 и изглеждаха сигурни победители, но куриозно допуснаха два автогола и всичко ще се решава на реванша в Испания.

През първото полувреме тимът на Ерик Тен Хаг изглеждаше устремен, а необичайният герой се казваше Марсел Забитцер.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Австрийският халф вкара две попадения. Първо в 14-ата минута се отскубна от защитата след пас на Бруно Фернандеш, а шест минути по-късно почти по-идентичен начин осребри подаване на Антони Марсиал.

Макар и без контузения си голмайстор Маркъс Рашфорд, Юнайтед изглеждаше много опасен в атака, но сякаш спря да играе агресивно през второто полувреме. Изключение направи удар в гредата от Антъни в 61-ата минута.

Тен Хаг смени Бруно Фернандеш, Рафаел Варан се контузи, а след това и Лисандро Мартинес получи тежка травма, като нямаше как да бъде заменен.

"Червените дяволи" останаха с човек по-малко. В 84-ата минута центриране към Хесус Навас бе проспано от Тайлер Маласия. Испанецът центрира, а нидерландецът освен всичко прати топката в собствената си врата за 1:2.

Това даде допълнителен импулс на испанците и те натиснаха, а в 92-ата минута Юсеф Ен Несири стреля с глава много неточно, но топката куриозно срещна и главата на Хари Магуайър преди да влезе в мрежата за 2:2.