Черно море взе стратегически успех с 1:0 у дома над Ботев (Пд) и е само на точка от място в топ 6, което е целта на отбора.

Файсел Касми вкара единствения гол в 18-ата минута с хубав нисък удар от разстояние. Това бе второ попадение на белгиеца през сезона, като явно му върви да вкарва на отбори с име Ботев. Първото бе през есента срещу тима от Враца.

След попадението домакините доминираха напълно и по чудо не удвоиха до почивката. След нея отборът от Пловдив се представи по-силно, удари и греда, като можеше да стигне до точката.

Но и трите са за Черно море, който вече има 34. На шестата позиция е новакът ЦСКА 1948, който е с 35 и мач по-малко. В четвъртък този тим гостува на Лудогорец в предпоследния си мач от първата фаза на шампионата.

В последния кръг от редовния сезон през уикенда пък тимът от Варна е гост на Ботев (Враца), а този от София - домакин на Локомотив (Пд).

Пловдивският Ботев остава с 24 точки и изпусна шанс да си гарантира мястото в карето от 7-мо до 11-о място, с което и да избегне участие в плейофната фаза за оцеляване.

А последният мач на тима е в Коматево срещу Лудогорец. Преследвачите с шанс да стигнат до мечтаното 11-о място са Ботев (Вр), Славия и Етър с по 22 т., като "белите" са гости на Етър в последния рунд от редовния сезон.

Отборът от Велико Търново също има за какво да играе - при негова победа, загуба на Ботев в Пловдив от Лудогорец и неуспех да спечелят на врачани и Славия, Етър ще е 11-ти.