Наполи продължава да бъде единственият отбор в Серия "А" с максимален актив от точки.

В среща от междинния пети кръг "адзурите" се наложиха с 4:0 над Сампдория като гост.

Футболистите на треньора Лучано Спалети имаха пълен контрол над мача и логично се поздравиха с пета поредна победа на домашната сцена, а в герой за тима се превърна нападателят Виктор Осимен, който вкара два гола. Нигериецът откри резултата в 10-ата минута след подаване на Лоренцо Инсиние, а отново италианският национал подаде на Фабиан Руис в 39-ата минута за 2:0.

Наполи реши всичко в срещата с трети гол в 50-ата минута, дело отново на Осимен. Крайното 4:0 оформи Пьотр Зиелински след час игра.

С победата Наполи събра 15 точки и има аванс от две пред шампиона Интер и пред Милан.

Сампдория пък е на 13-о място с 5 точки.

Късна драма беляза мача между Торино и Лацио, който завърши 1:1. Домакините водеха до самия край на двубоя, но в 90-ата минута гостит от Рим получиха право да изпълнят дузпа, която Чиро Имобиле превърна в гол. Преди това Торино бе повел в 76-ата минута чрез хърватина Марко Пяца, който влезе в игра само две минути по-рано.

С равенството Лацио остана на седмо място с 8 точки, докато Торино е десети със 7 пункта.

Рома се върна на победния път след победа с 1:0 над Удинезе, като единственото попадение вкара Тами Ейбрахам в края на първото полувреме.