Лудогорец записа равенство 1:1 при гостуването си на исландския Валур в Рейкявик.

В първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа разградчани направиха купища пропуски срещу видимо по-непретенциозния съперник след 0:1, но с гол на Абел Анисе в продължението стигнаха до изгодния резултат.

През първата част разградчани допуснаха ранен гол, който ще тежи на съвестта на вратаря Пламен Илиев, застанал на грешна позиция. Не по-малко виновни можеше да са играчите в атака, които не успяха да преодолеят съперниковия страж в рамките на следващите 80 минути.

Вратарят на исландците Антон Ейнарсон направи няколко впечатляващи спасявания и не може да се каже, че сгъстената отбрана пред него се справи кой знае колко убедително. В крайна сметка обаче късметът се усмихна на Лудогорец, който вкара в самия край - напълно заслужено.

Разградчани остават твърд фаворит и за реванша, като голът им на чужд терен може да се окаже ключов.

Още в началните моменти се видя, че изкуственият терен в Рейкявик притеснява българския шампион и не е по неговия вкус.

В 11-та минута исландците шокиращо поведоха. След дълъг тъч топката попадна в датчанина Ласе Петри, който изненада Пламен Илиев с удар вместо центриране. Вратарят не бе подготвен - 1:0.

Лудогорец отвърна с удар по земя на Яцек Горалски след заучено изпълнение на корнер, но той бе блокиран от защитник. Малко след това Кешеру пропусна с глава отблизо.

Разградските "орли" започнаха да налитат като оси в следващите минути и пресираха дълбоко съперника си.

В 33-та минута Рафаел Форстър отправи страховит пряк свободен удар отдалеч, който бе спасен от вратаря. Лудогорец натискаше все по-настоятелно.

В самото начало на втората част и Мавис Чибота пробва рефлекса на исландския страж, като последва ново спасяване.

След час игра и Жоржиньо направи значим пропуск след удар с глава, възползвайки се от добро центриране на Сисиньо.

В 72-та минута стражът на домакините направи ново блестящо спасяване. Този път ударът с глава бе на Кешеру, а пасът отново на десния бек на "орлите".

Две минути по-късно Пламен Илиев трябваше да се намесва за първи път след инкасирания гол. Страхотен шут на Ивар Йонсон бе спасен от стража не по-малко впечатляващо.

В минутите до края Лудогорец обгради вратата на съперника, но продължаваше да пропуска. Все пак в продължението Абел Анисе се разписа с поредния удар на гостите с глава, като асистенцията е на сметката на Вандерсон. Лоигиката възстържествува.

След седмица Лудогорец ще търси довършване на своята работа и при успешен развой най-вероятно ще срещне уелския Дъ Ню Сейнтс в третия квалификационен кръг.

ВАЛУР (4-3-3): 33. Ейнарсон, 2. Сварсон, 20. Омарсон, 23. Сигбьорнсон, 3. Йонсон, 4. Ингварсон, 6. Хедлунд, 19. Петри, 77. Барталстову, 8. Халдорсон, 9. Педерсен

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 44. Горалски, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 13. Чибота, 28. Кешерю