Ливърпул се развихри и далеч от "Анфийлд", за да увеличи преднината си на върха във Висшата лига.

Англисйкият шампион разби със 7:0 тима на Кристъл Палас, като поне временно дръпна с шест точки пред втория в класирането Тотнъм.

Това е рекорден успех за Ливърпул в ерата на Висшата лига, в която отборът никога не бе побеждавал със 7 гола разлика. До този момент мърсисайдци бяха вкарвали толкова попадения само на Саутхемптън през 1999-а, но тогава и "светците" успяха да се разпишат веднъж.

Любопитно, за последно Ливърпул успя да вкара повече от 7 гола в Англия отново срещу Кристъл Палас, когато побеждава тима от Южен Лондон с 9:0 през 1989-а. Това си остава и рекорден успех за тима в първенството.

Рекорд извън "Анфийлд" обаче бе днешният резултат. В цялата си история Ливърпул бе вкарвал само веднъж 7 гола далеч от дома, като това се случи при 7:1 срещу Дарби Каунти през 1991-а.

Именно гостуванията бяха големият проблем за Ливърпул през този сезон, като в последните си пет мача далеч от дома, мърсисайдци записаха четири равенства и едно поражение.

В тези пет мача Ливърпул вкара 7 гола, колкото отбеляза и днес в рамките на 90 минути.

Днес от тези проблеми при гостуванията нямаше помен. Като изключим около 15 минути през първата част, Ливърпул тотално контролираше случващото се на терена, а това ясно си личи от резултата.

Просто за момчетата на Клоп днес всичко се получаваше, а отборът изигра един от най-силните се мачове в последните години. Още в третата минута на мача Такуми Минамино откри головата си сметка във Висшата лига и даде отличен старт на гостите в мача.

След откриващия гол обаче дойдоха и единствените минути, в които Кристъл Палас бе по-добър на терена. Домакините имаха и няколко положения, от които обаче не се възползваха, а след това всичко за тях се срина.

Садио Мане и Роберто Фирмино покачиха до 3;0 на почивката.

През втората част погромът продължи, като Хендерсън, Фирмино и два гола на Мохамед Салах оформиха рекордният успех.Ливър