Бразилската суперзвезда Неймар успя да изуми футболния свят за пореден път - в случая не заради безспорния си талант.

Нападателят на ПСЖ беше изгонен с червен картон по време на домакинството на неговия тим срещу Страсбург, спечелено с 2:1 от шампионите.

С успеха си отборът на Кристоф Галтие вече има 14 победи, две равенства и все още нито една загуба след 16 кръга.

Сам по себе си червеният картон на Неймар не бе изненада, защото той е неговият пети в кариерата му на "Парк де Пренс". По-странното е начинът, по който си го изработи.

В 61-ата минута Неймар получи жълт картон заради удар без топка в лицето на негов съперник. Само две минути по-късно бразилецът направи една от "марковите" си симулации след никакъв контакт с противниковия защитник и елитният рефер Клеман Тюрпен не се посвени да му покаже втори жълт картон.

Ситуацията се влоши за ПСЖ, тъй като това изгонване дойде при резултат 1:1 след гол и автогол на централния защитник Маркиньос.

Парижани се мъчеха да вкарат победно попадение, но това се случи едва в 95-ата минута. Тогава Килиан Мбапе беше фаулиран за дузпа и след това бе точен от бялата точка.

Лионел Меси пропусна двубоя, тъй като получи по-дълга почивка след края на световното първенство.