Ерик Тен Хаг преди дни подписа нов договор с Манчестър Юнайтед, но проблемите за неговия отбор започнаха още с първата контрола.

"Червените дяволи" загубиха гостуването си на норвежкия Розенборг в Трондхайм с 0:1, като единственото попадение падна късно в 93-ата минута и негов автор бе Ноа Холм.

Юнайтед загуби, въпреки че в състава като титуляр започнаха опитните Маркъс Рашфорд, Каземиро, Мейсън Маунт, Аарън Уан-Бисака и Джони Еванс.

Останалите избраници на Тен Хаг бяха футболисти от школата, тъй като голяма част от титулярите още са в почивка след Европейското първенство и Копа Америка.

Юнайтед започва сезона си на 10 август с мача за Суперкупата на Англия срещу Манчестър Сити, а преди това има четири контроли с тежки съперници - Рейнджърс, Арсенал, Бетис и Ливърпул. Последните три от тях са на американска земя.