Отборите на Манчестър Юнайтед и Челси нямаха особено успешен неделен следобед, завършвайки наравно в своите мачове от Висшата лига.

Манчестър Юнайтед имаше тежко гостуване на Астън Вила, което не предложи никакво зрелище на зрителите и сякаш напълно логично завърши при резултат 0:0.

Двата тима не успяха да създадат почти нищо интересно на "Вила Парк", а в голям период от мача поведението им бе като на отбори, за които това 0:0 няма да е толкова лош резултат.

И в крайна сметка това бе логичният краен резултат на един скучен мач, с който Астън Вила остана на петото място, но за Манчестър Юнайтед проблемите са по-сериозни.

За "червените дяволи" сезонът се очертава да бъде доста тежък, защото след седем кръга те заемат 14-ото място с едва осем точки.

По същото време на "Стамфорд Бридж" Челси посрещна Нотингам Форест с очаквания за рутинен домакински успех. Това обаче не се получи, като двата тима завършиха наравно 1:1.

Макар Челси да имаше игрово предимство през почти целия мач, гостите от Нотингам бяха отборът, който успя да открие резултата в 49-ата минута чрез Крис Ууд.

Челси обаче бързо изравни с красив гол на Мадуеке, а до края на двубоя "сините" от Лондон имаха достатъчно шансове да направят пълен обрат, но с геройски намеси на вратата на Нотингам се отчете Матс Селс.

Дори и фактът, че гостите играха с човек по-малко от 78-ата минута не помогна на Челси, който така и не стигна до победата.

Това означава, че Челси остава на четвъртото място в класирането с 14 пункта, но пък пропусна шанс да запази изоставането си от два пункта зад лидера Ливърпул и един пункт зад Арсенал и Манчестър Сити.