Спартак (Варна) сътвори изключителен обрат под варненския дъжд в мач, за който спокойно може да кажем, че бе един от най-интересните и атрактивни от началото на сезона.

"Соколите" победиха столичния Локомотив с 3:2, след като още в 13-ата минута на двубоя изоставаха с 0:2.

Шокиращият старт и всички проблеми в Спартак извън терена обаче не попречиха на играчите, които се бориха до последно и успяха да стигнат до заветния обрат в последната 90-а минута.

А всичко това вгорчи завръщането в Локомотив на Антон Велков. Той се завърна за трети път начело на родния си клуба и сякаш дебютът му щеше да се окаже перфектен, но в крайна сметка всичко се провали под поройния варненски дъжд.

Локомотив поведе още във втората минута чрез гол на Красимир Станоев, а в 13-ата Бру се възползва от грешка в отбраната на "соколите", преодоля вратаря и се разписа за 2:0.

Едва ли и самият Антон Велков се е надявал на по-добър старт, но той бе факт и Локомотив имаше два гола аванс още в 13-ата минута.

Необяснимо обаче Локомотив спря да играе след втория си гол и подари инициативата на Спартак, като някъде от около 20-ата минута до самия край на мача "соколите" тотално надиграха своя опонент.

До почивката Кристиан Илич намали, а Спартак имаше и шансове дори да изравни.

Второто полувреме започна с по две опасни атаки и за двата тима, след които Спартак отново взе инициативата и започна да създава положение след положение, с което заслужи своя обрат.

За 2:2 в 59-ата минута се разписа голмайсторът на първенството до този момент - Ахмед Ахмедов, а той имаше и ключова роля при победния гол в последната 90-а минута.

Тогава отново извеждащият пас бе към Ахмедов, той не успя да преодолее вратаря на гостите, но след това топката се озова в Ромееш Ивей, който се превърна в героя на вечерта, разписвайки се за крайното 3:2.

Така Спартак продължава със страхотния си старт на сезона и заема четвъртото място с 21 точки, докато Локомотив е 14-и с 10 пункта.