Невероятно, но факт - след 68 мача без загуба за Ливърпул на "Анфийлд", мърсисайдци допуснаха второ поредно поражение.

След като на 22 януари Юрген Клоп и компания шокиращо паднаха от Бърнли с 0:1, сега сценарият се повтори срещу 17-ия Брайтън. "Чайките" триумфираха само три дни, след като победиха и Тотнъм на Жозе Моуриньо.

Днес отбора от южния бряг на Англия можеше да победи и по-убедително шампиона, като вкара гол в 56-ата минута чрез Стивън Алзате и направи още няколко значими пропуска до края на мача.

Ливърпул отново бе неузнаваем в атака, а триото Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Джердан Шакири не беше на себе си. Това бе изненадващо за Салах, който преди дни вкара две попадения и изглеждаше в супер форма.

Загубата е четвърта за Ливърпул, а сме още през февруари месец - през последните два сезона мърсисайдци не бяха губили толкова пъти в рамките на един шампионат.

Поражението ги оставя на четвъртата позиция с актив от 40 точки. Това е на седем точки зад лидера Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Вторият пореден фантастичен успех на Брайтън праща тимът на Греъм Потър на 15-ата позиция с 24 точки.

Срещата изглеждаше, че започва силно за Ливърпул, като в третата минута Салах направи огромен пропуск от близка дистанция след страхотен извеждащ пас на Джордан Хендерсън.

В 24-ата минута Брайтън отвърна с атака чрез Нийл Мупе, който излезе сам срещу вратаря и вместо да стреля, се засуети. Топката стигна до Дан Бърн, който подобно на Салах стреля високо над вратата от почти нулево разстояние.

"Чайките" продължаваха да играят вдъхновено, най-вече в отбрана. Не допускаха кой знае какви опасности и напротив - не рядко стигаха до такива пред резервния вратар на Ливърпул Каоимин Келехер.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Брайтън поведе. Дълга топка стигна до Дан Бърн, който отклони с глава. Натаниъл Филипс не успя да изчисти и най-ориентиран бе Стивън Алзате, който отклони във вратата.

Най-големият пропуск за Ливърпул през втората част отново направи Салах. Той получи остра топка от Александър-Арнолд, но отново стреля в аут. Бърнли отвърна с хубав удар по земя на Паслак Грос, който бе спасен от вратаря.

До края на мача мърсисайдци опитаха някакъв натиск, но той бе твърде безобиден за иначе стабилната отбрана на гостите.