Гръцкият ПАОК сътвори сензацията на вечерта в квалификациите на Шампионската лига. Солунският тим изхвърли Бенфика в третия кръг на пресявките и продължава към плейофите на турнира след победа у дома с 2:1.

"Двуглавите орли" ще играят с руския Краснодар в спор за място в групите, но за разлика от сегашния етап, следващата фаза ще се състои в два мача.  Гърците с гордост могат да кажат, че елиминираха два фаворита - преди португалския гранд, те пратиха зад борда и Бешикташ.

Домакините откриха в 63-ата минута, когато Димитрис Янулис засече диагонален пас по земя на Чуба Акпом и от няколко метра отбеляза за 1:0.

Десетина минути след това Андрия Живкович удвои с хубав удар в близкия ъгъл на вратаря от около 11-12 метра, но не се зарадва и вдигна ръце, защото прекара последните четири години именно в Бенфика.

Харис Сеферович от гостите показа запазената си марка - да прави пропуск след пропуск, а те все пак стигнаха до гол, макар и в самия край - Рафа Силва отбеляза в последните минути за 2:1.

Динамо (Киев) и Гент са другите два отбора, които се класираха за следващия кръг тази вечер. Украинците спечелиха с 2:0 вкъщи срещу АЗ Алкмаар, докато белгийците надвиха Рапид (Виена) у дома с 2:1.