Атлетико (Мадрид) постигна изключително ценен успех по пътя към елиминациите на Шампионска лига.

"Дюшекчиите" извоюваха минимален успех с 1:0 над немския Байер (Леверкузен).

Двубоят на "Уанда Метрополитано" определено разочарова, като интересните ситуации пред двете врати бяха изключително малко.

Атлетико изцяло прие играта в своята половина и рядко атакуваше.

Тимът на Диего Симеоне традиционно заложи на здравата игра в отбрана, като показа отлична ефективност и успя да вкара с едва втория си точен удар в мача, оказал се и последен.

Той дойде в 78-ата минута, когато Ренан Лоди напредна и центрира отляво, а Алваро Мората с вкара с глава.

Той се бе появил на терена само седем минути по-рано и успя да вкара с едно от първите си отигравания. С този гол Мората се превърна в първия играч, вкарвал с екипите на Реал и Атлетико в Шампионска лига.

Макар да имаше предимство при владението на топката и доста повече атаки, Байер трудно стигаше до нещо интересно.

Отбраната на домакините се оказа непосилна за преодоляване от "аспирините", които опитваха да засгтрашат Ян Облак с далечни удари или центрирания, но уцелиха рамките на вратата му само веднъж.

Така Атлетико изкопчи минималния успех в мач с едва три точни удара и вече има 7 точки в групата, докато Байер е без актив с три загуби от три мача.

Снимка: АР/БТА

По същото време в Харков се изигра мачът от група "С" между Шахтьор (Донецк) и Динамо (Загреб).

Той завърши наравно 2:2, като предложи доста повече емоции и интересни ситуации.

В началото на мача Йехвен Коноплянка изведе украинския шампион напред, но Динамо обърна чрез попадения на Дани Олмо и Мислав Оршич.

Все пак Шахтьор се добра до заслужената точка, която бе донесена от бразилеца Додо в 75-ата минута.