След три поредни загуби у дома, френският шампион ПСЖ най-сетне се поздрави с успех на своя "Парк де Пренс".

Парижани надвиха Сент Етиен с 3:2, слагайки край на кошмарната си серия. Но мачът, който трябваше да е рутинна задача за многомилионната селекция на ПСЖ, се превърна в истинска спираща дъха драма.

Не само, че паднаха пет гола, но всички те бяха реализирани в рамките на последните 15 минути от мача. А като в истинска драма, последният от тях падна с полседното отиграване.

Вкара го Мауро Икарди в 95-ата минута, когато с глава засече центирането на Ди Мария и подари трите точки на своя тим.

С тези три точки ПСЖ се доближи само на точка от лидера Лил, при оставащи пет кръга до края на френската Лига 1, която през тоси сезон ни предоставя вълнуваща битка за титлата.

Но макар Икарди да вкара победния гол, големият герой естествено се казваше Килиан Мбапе.

Може би заради осемте промени в състава, ПСЖ изигра 80 безлични минути, докато Денис Буанга от състава на гостите не откри сензационно резултата.

Това събуди шампионите, като Мбапе изравни още в следващата атака.

В 87-ата минута отново френксата суперзвезда си изработи дузпа, която вкара и донесе пълния обрат за парижани.

Но това не беше краят на драмата. Ромейн Харуна изравни в добавеното от рефера време и сякаш бе на път да донесе ценната точка в битката за оцеляване на своя тим.

До края на мача обаче оставаше малко повече от минута. В нея Анхел Ди Мария уцели греда директно от корнер, а секунди по-късно отправи страхотно центриране, което безличния до този момент Икарди превърна в победен гол.