Локомотив (Пловдив) започна пролетния полусезон с победа, изкована след обрат като гост на Арда. "Железничарите" стигнаха до победата с 2:1, след като изостанаха рано-рано в резултата, но после съумяха да се преборят за трите точки, като за целта трябваше да преглътнат и един отменен гол на сметката си.

Неразбирателство в отбрана за "смърфовете" доведе до гол за Арда още в петата минута. Лошо връщане на Паскалев и още по-лошо изчистване на Хоркаш прати топката в Тунгара, за когото бе прекалено лесно да вкара на празна врата - 1:0.

Локо изравни в 17-ата минута чрез Мартин Райнов, който дебютира за клуба днес, но попадението не бе зачетено заради засада на някогашния национал.

Гостите вкараха отново - точен бе Дион в 31-ата минута, след като засече неспасяемо хубав пас на Евандро. Радостта обаче отново трябваше да почака, защото първо бе вдигнат флаг за засада, а след дълъг преглед с ВАР съдиите решиха - редовен гол и 1:1.

Обратът стана реалност в 71-ата минута, когато Евандро бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Пламен Крачунов, а с изпълнението не се нае обичайният заподозрян Димитър Илиев..

Бразилецът бе хладнокръвен с нисък удар в средата на вратата за 2:1.

Локо е четвърти в класирането с 41 точки, а Арда е седми с 10 по-малко.