Звездната селекция на ПСЖ допусна своята трета загуба през сезона в Лига 1.

Парижани отстъпиха с 0:1 в гостуването си на Ница, само три дни преди решителния си сблъсък в Шампионска лига срещу Реал в Мадрид.

Разбира се, че поражението по никакъв начин не притеснява ПСЖ в класирането, защото макар отборът да загуби от основния си преследвач, то разликата между двата тима продължава да е внушителните 13 точки.

Именно заради това Маурисио Почетино си позволи да даде почивка на Килиан Мбапе, но дори наличието на Меси и Неймар на терена от първата минута, не помогнаха на столичният тим за добро представяне.

Продукцията бе безлична, а очевидно в главите на играчите бе мачът на "Бернабеу" в сряда, където ПСЖ ще пристигне с аванс от 1:0 в първия мач.

Иначе на лазурния бряг всичко се реши в предпоследната 89-а минута.

При една от многото на брой опасни контраатаки за домакините в края на мача Стенгс центрира, а с прекрасен удар от въздуха Анди Делор донесе победата на Ница.

Макар и на второто място в класирането, за всеки в Ница е ясно, че борба за титлата няма как да има, но отборът е в битката за останалите две места, които дават право на участие в Шампионска лига.

Към момента Ница е с 49 точки, Олимпик Марсилия има 47, а Рен и Страсбург са с по 43.