Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Валядолид с 1:0 и еднолично оглави класирането в Ла Лига.

"Кралския клуб" се възползва по прекрасен начин от вчерашната загуба на Барселона и вече има преднина от три точки пред големия си съперник.

Въпреки, че момчетата на Зинедин Зидан имаха тотална доминация през целия мач, гол така и не падаше. Реал изпускаше шансовете си, а и гол на Каземиро бе отменен заради засада.

12 минути преди края все пак отбраната на Валядолид рухна и Реал ликуваше с гол, оказал се и победен.

Вкара го Начо, който бе забравен в наказателното поле и технично прати топката във вратата.

В заключителните минути обаче Валядолид се впусна в атаки и Сержи Гуардиола, който в предишния мач между двата отбора смълча "Сантяго Бернабеу", вкара изравнителен гол.

За щастие на Реал, той бе отменен заради засада.