Шампионът на Шотландия Рейнджърс спечели с 3:0 срещу Ливингстън и така започна по убедителен начин защитата на титлата си. “Сините” от Глазгоу се изкачиха на футболния връх в страната през миналия сезон след десетгодишно прекъсване, като го направиха по убедителен начин - без нито една загуба и с пълен актив при домакинските си двубои на “Айброкс”.

С класиката срещу Ливингстън серията от мачове без загуба за състава на Стивън Джерард достигна до кота “40”.

Янис Хаджи откри още в осмата минута, но след това домакините трябваше да чакат повече от час, за да удвоят преднината си. Това се случи в 78-ата минута, когато Скот Райт превърна в гол пас на Джеймс Таверние, за когото това бе втора асистенция в мача. Кемар Рууфи сложи край на всичко с трети гол в заключителните секунди.

Този мач отбеляза и завръщането на феновете по трибуните - на “Айброкс” в Глазгоу имаше около 23 000 души, които изгледаха двадесетата поредна домакинска победа на своите любимци.