ПСЖ спечели с 2:1 дербито срещу Олимпик Лион в шестия кръг на Лига 1, като победния гол вкара резервата Мауро Икарди дълбоко в добавеното време.

Благодарение на успеха си ПСЖ продължава да бъде с пълен актив в шампионата , докато Лион продължава да е колеблив в средата на класирането.

Треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино отново пусна като титуляри заедно Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе. Това обаче отново не даде очаквания резултат, като Лион бе по-опасният и настоятелен отбор преди почивката. Неймар вкара дузпа за парижани, но въпреки това атаката им не работеше достатъчно добре.

Меси бе сменен в 76-ата минута, но все пак в 36-ата удари първата си греда за френския тим в първенството.

В 54-ата минута Лион логично поведе в резултата. Токо Екамби проби отляво, вдигна главата и видя Лукас Пакета, като му даде перфектно центриране по земя, а бразилецът вкара третия си гол за сезона.

В 66-ата минута Неймар изравни от дузпа. Самият той спечели наказателния удар, като бе фаулиран от Денайер, но отново останаха съмнения, че бразилецът преигра. Освен това самият той държеше съперника за фланелката.

В 76-ата минута Меси бе заменен от Хакими и остана учуден от това решение на Почетино, като не му хареса, че не се разписа в първия си мач на "Парк де Пренс".

В 93-ата минута Мбапе проби отляво и сложи топката на главата на Икарди, който между двама защитници успя да играе пръв и да вкара през безпомощния вратар Лопес.