Кристиано Роналдо вкара три гола във втори пореден мач на Ал Насър, а отборът му отвя с 8:0 като гост Ал Абха в първенството на Саудитска Арабия. Домакините са предпоследни, а това бе най-голямата им загуба за сезона.

Звездната селекция от Рияд пък записа най-голямата си победа.

Португалският ас наниза хеттрика си от 11-а до 42-ра минута, като реализира два пъти от пряк свободни удари, а после прехвърли технично вратаря на домакините. Стражът, трябва да признаем, изглеждаше объркан от първата минута. Той носи определена вина за първото попадение на Роналдо.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ГОЛЕАДАТА>>>

Нататък гостите нямаха милост - Садио Мане вкара, два пъти се разписа Ал Елевай, а по един гол след почивката добавиха Ал Сюлайхим и Гариб.

Гръмкото 8:0 обаче носи само три точки, а това е проблемът на тима на Кристиано. С колкото и да бие, той не успява да скъси разликата с лидера в класирането Ал Хилал.

Водачът спечели също своя мач във вторник - 3:0 у дома над Ал Аккуд, който също е застрашен от изпадане.

Головете вкараха местната звезда Ал Даусари (2) и бразилецът Малком.

Така Ал Хилал е със 74 точки от 26 кръга, изключително впечатляващо постижение. Тимът е спечелил 24 мача и има две ремита. Преднината му пред Ал Насър е 12 точки, плюс внушителните 18 гола предимство в головата разлика. Въпреки 8:0...

Остават 8 кръга до края на сезона и на отбора на Роналдо трябват осем задължителни победи, но и поне 13 загубени точки на Ал Хилал от възможни 24. И това, при общо 4 изпуснати пункта от 78 дотук през сезона.