Берое продължи силната серия и спечели дербито на Тракия.

Старозагорци победиха пловдивския Ботев с 1:0 и дръпнаха с 4 точки в класирането пред днешния си съперник.

Берое няма поражение вече в четири мача, като три от тях бяха спечелени, а равенството дойде срещу Лудогорец.

Днешният успех не бе от най-трудните, защото Ботев определено играеше с мисъл за финала за Купата в сряда, когато се изправя срещу градския съперник Локомотив.

Повечето от титулярите на домакините започнаха от първата минута, но видимо отстъпваха при по-опасните сблъсъци, за да избегнат травми и картони.

Това позволи на Берое да създаде доста положения, като освен гола, старозагорци уцелиха и две греди.

Единственият гол падна в продължението на първата част, когато лошо изчистване прати топката в краката на Рубен Бригидо и той я вкара от границата на наказателното поле.

В началото на мача Мартин Камбуров уцели гредата от чиста позция, а няколко пропуска направи и Педро Еуженио.

Именно Еуженио уцели реда през втората част, когато Берое също имаше шансове, с които да удвои.

Шансовете за Ботев дойдоха след удари от далечна дистанция, но Душан Перниш се справяше с тях.

Така Берое уверено заема четвъртата позиция, но с минимални шансове да стигне третия Левски.

Ботев е пети, но както споменахме, мислите на "канарчетата" са насочени изцяло към финала в сряда.