Отборът на Динамо (Загреб), който преди седмица поднесе голямата сензация в Шампионска лига - победи Челси и коства работата на Томас Тухел, трябваше да се събуди от сладкия си сън.

Това се случи на митичния "Сан Сиро", където Милан победи с 3:1 хърватския шампион.

Италианският първенец от своя страна успя да се реваншира на тифозите си, защото стартира кампанията в Шампионска лига с изненадващо реми 1:1 в Залцбург, но тази вечер не допусна нова сензация срещу друг от тимовете, сочен като аутсайдер в групата.

Странно или не, това бе първия успех на Милан на "Сан Сиро" в Шампионска лига от девет години насам.

За последно "росонерите" записаха успех с 2:0 срещу Селтик на старта на групите през 2013-а, преди да последват шест двубоя без победа и години разочарование без участие в най-престижния клубен турнир.

Макар нещата в началото на мача да не се развиваха особено обнадеждаващо и Милан да не успяваше да намери път към вратата на Динамо, малко преди почивката Йосип Шутало фаулира Рафаел Леао в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа.

Оливие Жиру реализира наказателния удар, превръщайки се във втория най-възрастен французин, вкарвал гол в Шампионска лига със своите 35 години.

Рекордьор е легендарният Лоран Блан, който през 2002-а бележи докато е на 36.

Чудесни новини за Милан имаше още с първата атака през втората част, когато Алексис Салемакерс вкара за 2:0 и успокои нещата на "Сан Сиро", но за кратко.

Динамо отказа да се предаде и при един от малкото си шансове, в 56-ата минута звездата на тима Мислав Оршич отбеляза, но до края хърватите просто нямаха сили да преследват реми.

Милан бе отборът, който контролираше мача, а мощният удар на Томазо Победа в 77-ата минута се превърна в красив гол, а вече с аванс от 3:1, "росонерите" съвсем убиха интригата в мача.

В другия ранен мач от програмата на Шампионска лига, домакинстващият във Варшава тима на Шахтьор (Донецк), направи равенство 1:1 със Селтик.