Реал Мадрид е на финал в Шампионската лига по невероятен, драматичен и луд начин, след като обърна в последните минути реванша срещу Байерн - 2:1 от 0:1.

Две минути преди края на редовното време на "Сантяго Бернабеу" изглеждаше, че баварците са излъгали съперника и с общ резултат 3:2 ще продължат към мача за трофея.

Но тогава Реал намери отнякъде един от своите поне девет живота в този турнир, който сякаш просто е създаден за "белите".

Колко пъти сме го виждали? Колко пъти съперникът е бил убеден, вече е докосвал победата... за да получи един, два или три тежки удара в лицето и да отпадне срещу властелина на турнира на шампионите?

Реал започна силно и в 13-ата минута Винисиус удари греда, а Родриго не успя да довкара топката. Спаси Мануел Нойер, направил отличен мач за гостите до момента...

Но за това има време.

Байерн изравни играта, Гнабри изпусна добра възможност, а Кейн стреля остро и вратарят на домакините Лунин спаси.

След почивката Винисиус се развилня на фланга - първо сервира топката на Родриго, но топката не пожела да влезе във вратата, минавайки на сантиметри встрани.

После сам крилото стреля остро, но Нойер спаси. 38-годишният страж извади и шут на Родриго. Нойер излъчваше класа и опит, а Байерн нанесе своя удар на контраатака в 68-ата минута. Алфонсо Дейвис, влязъл по принуда преди почивката като резерва на мястото на контузения Гнабри, вкара страхотен гол по диагонала с по-слабия му десен крак.

"Бернабеу" притихна, но скоро изригна - Реал изравни 100 секунди по-късно, но голът справедливо бе отменен. Нямаше как да го признаят, след като Начо удари през лицето Кимих и го прати на земята, а после отигра топката по пътя и към мрежата. ВАР се намеси и попадението бе анулирано.

Но Реал не се отказа - той никога не се отказва, не и в този турнир. А съдбата очевидно обича да му помага с намигания, които понякога са отвъд логиката. В 88-ата минута Нойер - безгрешен до момента, а и в по-голямата част от кариерата си в Байерн, допусна елементарен гаф - топката, изстреляна от Винисиус, дори не бе силна. Но вратарят я изпусна, а Хоселу, влязъл шест минути по-рано, изравни от 3-4 метра.

И докато се чудехме какво още ни чака в продълженията, Реал нанесе своя удар, както го прави толкова често. И пак Хоселу - резервата, играч под наем от Еспаньол... Той стана герой с втори гол и завинаги влезе във фолклора на великия "бял балет".

Хоселу е роден в Щутгарт, Германия. Взеха го миналото лято без никакви изгледи да е титуляр, но ето, че двата му гола днес се оказаха най-важни в целия сезон на Реал.

Остана време в добавените минути Байерн да прати топката в мрежата, но след съдийски сигнал на поляка Марчиняк. Незнайно защо той реши да свири рано, маркирайки засада, която остава много спорна. А секунда по-късно топката бе в мрежата.

Байерн гневно пожела обяснение, а Реал празнуваше с трибуните на "Бернабеу".

Един мач дели "белите" от 15-ата купа на шампионите. Той е на 1 юни на "Уембли" срещу Борусия (Дортмунд).

А треньорът Карло Анчелоти отива на шестия си финал в турнира. Спечели четири, загуби един дотук. Той чака петия си трофей. Легенда.