Шампионът Манчестър Сити допусна нелепа загуба на точки, която го отдалечи от върха. "Гражданите" профукаха комфортен аванс и завърши наравно 2:2 с Кристъл Палас на "Етихад".

Домакините поведоха в 24-ата минута с гол на Джак Грийилиш, а Рико Люис удвои в 54-ата минута.

В 76-ата минута Жан-Филип Матета върна един гол за Кристъл Палас, а в добавеното време на срещата Майкъл Олис донесе точката на гостите с точен изстрел от дузпа.

След равенството шампионите имат 34 точки, изоставайки на три от лидера Ливърпул, който е с мач по-малко.

По същото време пък закъсалият Челси победи Шефилд Юнайтед с 2:0.

Попаденията за "сините" паднаха в 54-ата и 61-ата минута, като автори бяха Коул Палмър и Николас Джаксън.

С успеха Челси се изкачи до 10-ото място в таблицата с 22 пункта, докато Шефилд Юнайтед остава последен с едва 8 точки. В следващия кръг "сините" от Лондон приемат Нюкасъл, докато "остриетата" гостуват на Астън Вила.