Манчестър Сити направи нова грешна стъпка, с която приближи Ливърпул още повече до първа титла на Англия от 30 години насам.

"Гражданите" загубиха с 2:3 гостуването си на Уулвърхемптън, след като имаха преднина от две попадения до 50-ата минута.

Така в средата на сезона, защитаващият титлата си тим на Сити изостава на 14 точки от Ливърпул, а мърсисайдци имат и мач по-малко.

При така създалата се ситуация изглежда, че титлата в Англия е решена още преди настъпването на 2020-а.

Освен огромната разлика в точките, се забелязва и сериозна разлика в представянето на водещите тимове, като момчетата на Юрген Клоп изглеждат невъзможни за спиране.

Сити пък за пореден път показа, че изпитва трудности през този сезон. Мачът започна ужасяващо, защото след само 12 минути игра, вратарят Едерсон бе изгонен.

Бразилският страж на Сити спря откъсналия се сам срещу него Диого Жота и напълно заслужено напусна терена, а резервният вратар Клаудио Браво замени звездата Серхио Агуеро.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Въпреки ужасният старт, Сити успя да се оттегли на полувремето с гол преднина. Това бяха едни изпъстрени с нерви 45 минути на "Молиню", в които футболът не бе на особено високо ниво.

Тези нерви доведоха до дузпа в полза на Сити, която Стърлинг пропусна. Системата ВАР обаче сигнализира на рефера, че е имало играчи на домакините в наказателното поле, което наложи повторно изпълнение. При него грешка нямаше.

Началото на втората част също бе обнадеждаващо за Сити, защото Стърлинг се откъсна сам срещу вратаря и технично копна топката над вратаря и шампионът водеше с 2:0.

В този момент едва ли някой можеше да предвиди какво ще последва, макар "вълците" да бяха с човек повече на терена.

Героят за Сити до този момент - Рахим Стърлинг, загуби топката в средата на терена, тя стигна до Адама Траоре, а той с прекрасно насочен удар намали.

Именно Траоре шокира Сити с два късни гола в началото на октомври, вдъхнови обрата и тази вечер.

"Вълците" се хвърлиха в атака и 10 минути преки края нова кошмарна грешка - този път на Менди, подари топката на Траоре. Той я сервира на Хименес и резултатът бе изравнен.

Така дойде и 89-ата минута, в която Мат Дохърти уби надеждите на шампиона за защита на титлата с трети гол във вратата им, а "Молиню" прануваше знаменит обрат.

Радостта по трибуните можеше да бъде спряна от Стърлинг в последната минута, но английският национал уцели гредата от пряк свободен удар.