Маурисио Почетино ще бъде уволнен в края на сезона от Челси, категорични са букмейкърите и английските медии днес. Часове след позорното 0:5 от Арсенал, което е най-голямата загуба в лондонско дерби за клуба от 1986-а насам, съдбата на аржентинеца изглежда решена.

Нещо повече - медията The Athletic твърди, че управата ще се събере още днес и е възможно да сложи край на агонията, независимо от факта, че на тима остават още 6 шампионатни мача във Висшата лига.

Шест двубоя - но за какво се играе в тях?

Сезонът е пълен провал. Катастрофата на "Емиратс" дойде след прилично първо полувреме, в което Челси пак бе надигран, но поне се държеше в мача при 0:1.

"Нещата са ясни и за всеки - коментира Почетино. - Ние не бяхме конкурентни от самото начало. Бяхме меки, твърде лесно бе за съперника. Нямахме агресия, не бяхме концентрирани. Разочарован съм...

На почивката говорехме да започнем второто полувреме по съвсем различен начин. Трябваше да поемем контрола и да опитаме да върнем гола. Вместо това се предадохме, след като получихме бързо втори и трети.

Отборът показа липса на съпротива, а това е проблем."

Мениджърът тотално хвърли вината върху играчите с изказванията си, но статистиките са категорични - няма измъкване от факта, че и той трябва да поеме отговорност за сезона, който има Челси.

Той няма да е най-слаб в историята на Висшата лига, след като миналата година тимът завърши 12-и с 44 точки. Сега вече има 47. Но отново провалът е пълен, след като този състав бе събран за последните 20 месеца с инвестиция от над 1 милиард евро. В него има няколко футболисти, за които бяха платени над 100 милиона индивидуална трансферна сума.

Челси е девети с 47 точки, на 30 от лидера Арсенал.

Има 13 победи и 11 загуби, а головата му разлика е +4. Отпадна от турнира за Купата на ФА, където надигра Манчестър Сити, но отстъпи с 0:1 в събота. Загуби финала в Купата на лигата с 0:1 от Ливърпул. И ако в тези две състезания представянето не е провал, в първенството е направо катастрофа. И е ясно, че "сините" за втори пореден сезон пропускат европейските турнири. Няма как да стигнат до шестата позиция, от която ги делят 13 точки.

Вече има и слухове кой ще е наследник на Почетино.

Говори се усилено за завръщане на Томас Тухел, който си тръгна месеци след старта на ерата "Тод Бьоли", както и за преговори с треньора на Спортинг Рубен Аморим, който е цел още на Ливърпул и Уест Хем.