Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград с 3:0 в последен и за двата тима мач за календарната 2023 година.

Домакините реализираха и трите си попадение в рамките на 13 минути, като междувременно уцелиха и греда, а гостите не успяха да реализират дузпа.

"Смърфовете" поведоха в 51-вата минута с гол на Алфа Конте, а Бабакар Дион удвои три минути по-късно. Георги Минчев направи резултата класически с 66-ата минута с безпощадно изпълнение на дузпа. В 75-ата минута Динко Хоркаш спаси 11-метров наказателен удар, изпълнен от Аймен Суда.

Срещата бе повече от непредсказуема заради последните събития около отбора на Локомотив. Преди седмица изпълнителният директор Павел Колев подаде оставка и разкри скандални неща около случващото се в клуба, като хвърли топката в полето на двамата собственици Христо Крушарски и Адам Сотков. Днес Колев и Крушарски изгледаха на живо срещата на "Лаута".е

Така Локомотив Пловдив завърши годината като четвърти във временното класиране с актив от 38 точки, докато Пирин приключва като 14-и с 16.

В следващия кръг, който ще се изиграе в средата на февруари, Локо гостува в Кърджали на Арда, докато за благоевградчани предстои домакинство срещу Левски.