Тотнъм затвърди създалата се тенденция, че тимовете от Висшата лига не отпадат от съперници от по-ниска дивизия в четвъртия кръг от Купата на Англия, макар да се измъчи срещу втородивизионния Уикъмб. Лондончани спечелиха с 4:1, след като първо се оказаха догонващи в резултата, а след това изравниха, но почти 40 минути не успяваха да поведат.

Фред Ониединма изведе Уондърърс напред в 25-ата минута, а в края на първото полувреме Гарет Бейл изравни след чудесно докосване и добре насочен удар от вратарското поле - 1:1. “Шпорите” правеха всичко по силите си да стигнат до следващ гол, а това се случи едва пет минути преди края, когато Жозе Моуриньо вече бе пуснал тежката артилерия в лицето на Хари Кейн и Хюн Мин Сон.

В крайна сметка Хари Уинкс вкара втори гол за Тотнъм в 86-ата минута, когато прати топката в опразнената врата от двадесетина метра, а още в следващата атака Сон асистира на Тангуй Ндомбеле, който вкара трети гол за столичния тим. Френският полузащитник добави още едно попадение за 4:1 в 90-ата минута, като за четири минути гостите вкараха три гола, след като дълго време не успяваха да го направят преди това.

Играчите на Жозе Моуриньо отправиха цели 25 удара към вратата на Уикъмб, като 10 от тях бяха в рамката ѝ, а останалите 15 не достигаха до нея.

В осминафиналната фаза на турнира на Спърс предстои гостуване на Евертън.