Царско село победи Славия с 2:0 в мач от 20-ия кръг на родната Първа лига.

Така след равенството срещу Берое и обратът срещу Арда, отборът на Славия претърпя поражение, което го оставя на 12-ата позиция в класирането.

Царско село от своя страна пък запази осмата си позиция, като вече е доста по-близо до място в първата шестица, отколкото до опасната зона в дъното на класирането.

Със серията си от силни мачове, воденият от Любослав Пенев тим може да бъде спокоен за бъдещето си в елита, а защо и да не мечтае за място сред най-добрите 6 в плейофната фаза, което в началото на сезона сякаш изглеждаше немислимо. Разлиакта между "царете" и новакът ЦСКА 1948, който към момента е шести в класирането е само четири точки, при оставащи шест кръга до края на редовната фаза от сезона.

Днес успехът за Царско село бе напълно заслужен, като домакините тотално надиграха отбора на Славия, който от своя страна не отправи нито един точен удар в мача, не успя да достигне и до чисто голово положение.

Резултатът бе открит в 20-ата минута на мача, когато Стефан Христов засече отличното центриране на Луи Нганиони.

Царско село имаше още доста положения, с които можеше да реши мача, но направи няколко пропуска. За щастие на "царете" това не се оказа фатално, защото Славия просто не успяваше да направи нищо в атака.

Мачът бе решен окончателно десет минути преди края, когато след отлична контраатака Андерсон Кордейро подаде към Емануил Манев, който завърши с гол за 2:0.