Унгария обърна Сърбия с 2:1 насред Белград и взе преднина в надпреварата на върха в квалификационна група G за Евро 2024, в която е и българският отбор.

Домакините поведоха на "Мала Маракана" с автогол на Адам Шалай в 10-ата минута, но само за 120 секунди в края на полувремето вкараха Барнабаш Варга и Вили Орбан, за да обърнат резултата.

Сърбите натиснаха и имаха ситуации през второто полувреме, но отлично пазеше вратата на гостите опитният Денеш Дибус, стражът на Ференцварош.

Така унгарците са с 10 точки на върха в групата ни, сърбите остават втори със 7. Естествено, тези два тима са основни фаворити за двете позиции, които пращат директно на европейското догодина.

Във Вилнюс Литва изравни в последните секунди срещу Черна гора за 2:2, след като гостите бяха обърнали мача с два гола през второто полувреме.

Но попадението на Фьодор Черних в 90-ата минута даде точка на надъханите домакини. А тя означава, че България поне за три дни, до неделя, ще е на последното място в групата.

Литовците имат актив от 2 т., колкото имаме и ние, но са с повече вкарани голове и пред нас в класирането. Черна гора е с 5 т., преди в неделя да ни приеме в Подгорица.