Борусия (Дортмунд) не изпраща най-добрата си седмица и със сигурност няма да иска да поглежда назад към случилото се в последните няколко дни. След като допусна обрат от 2:0 до 2:5 при гостуването си на Реал (Мадрид) на "Сантиаго Бернабеу", сега тимът на Нури Шахин повтори упражнението в Бундеслигата, където поведе рано-рано при гостуването си на Аугсбург, но само за да отстъпи - този път с 1:2.

"Жълто-черните" вкараха още в преди да са минали и 5 минути игра, като Дониел Мален вкара хубав гол след двойно подаване със Серуху Гираси, а това вдъхна още повече увереност на гостите, които започнаха да атакуват все повече и повече. Но без да успеят да реализират второ попадение, а това в крайна сметка не доведе до нищо хубаво за тях.

Алекси Клод-Морис върна баварския клуб в мача в 25-ата минута, когато с удар от почти 30 метра изравни резултата, разписвайки се в първия си мач като титуляр за Аугсбург.

С енергична подкрепа от трибуните домакините стигнаха до обрата точно 25 минути по-късно, когато отново Клод-Морис бе точен за втори път - 2:1 след 50 минути футбол. 26-годишният бивш младежки национал на Франция бе точен с прецизно изпълнение в далечния ъгъл на Грегор Кобел, отново от дистанция.

По този начин лятното попълнение на Аугсбург вкара голове и с двата си точни изстрела, с което заслужено бе избран за играч на мача. Клод-Морис пристигна в Бундеслигата със свободен трансфер от Ница през лятото.

Дортмунд е седми с 13 точки, а Аугсбург - единадесети с 3 по-малко.

Лидерът РБ (Лайпциг) победи Фрайбург у дома с 3:1 и остава начело с 20 точки.