Докато Лудогорец спечели с 3:0 срещу Шамрок Роувърс и още преди реванша изглежда като сигурен участник в следващия кръг на Шампионска лига, то потенциалният съперник на разградчани ще се решава след седмица.

Противно на очакванията, хърватският гранд Динамо (Загреб) имаше трудности и направи 2:2 със северномакедонския шампион Шкупи. Именно един от тези два отбора ще е съперник на Лудогорец в третия квалификационен кръг на турнира, като победителят в сблъсъка ще бъде излъчен в Скопие след седмица.

Гостите играха изключително сърцато в Загреб и макар през почти цялото време да се бранеха, показаха убийствена ефективност с два красиви гола, вторият от тях дошъл в предпоследната минута. Резултатът изненадващо бе открит от Шкупи в средата на първата част, когато Куевен да Силва Инасио бе изведен на отлична позиция и бразилецът прехвърли хърватския страж.

Още до края на полувремето обаче Динамо изравни, а по ирония на съдбата автор на голът бе Ариян Адеми. Той е северномакедонския национал от албанско семейство, а както знаем отборът на Шкупи е отборът на албанците в столицата Скопие.

След много пропуски Динамо най-сетне стигна до обрата пет минути преди края, когато след разбъркване в наказателното поле Бруно Петкович вкара, само за да настъпи ново разочарование на "Максимир" в 89-ата минута.

Тогава подобно на първия гол, бразиелц от Шкупи бе изведен сам срещу вратаря и той отново го прехвърли за 2:2. Този път героят бе Реналдо Сепаш.

Вечера в Шампионска лига бе белязана от два още по-изненадващи резултата. В тях литовския Жалгирис победи шведския Малмьо с 1:0, а със същия резултат полупрофесионалния Линфийлд от Северна Ирландия се справи с норвежкия шампион Бодьо/Глимт, който бе сензацията на евротурнирите през миналия сезон.