41 години и 6 месеца след последния мач от турнира на шампионите на този стадион, "Вила Парк" отпразнува в сряда вечер велика победа.

Астън Вила спечели с 1:0 срещу Байерн, а това бе първо домакинство в най-силната европейска надпревара от март 1983-а.

Тогава клубът от Бирмингам е елиминиран на четвъртфинал от Ювентус, като защитава трофея, спечелен през май 1982-ра именно с финал срещу Байерн.

Големите герои от онзи финал минаха по терена пред мощните аплаузи на трибуните в сряда - там бяха Найджъл Спинк, Кени Суейн, Колин Гибсън, авторът на победния гол Питър Уит, Тони Морли и капитанът Гордън Кауънс.

Нямаше го местният любимец от 80-те - Гари Шоу. Русокосото местно момче, което е единственият играч, роден в Бирмингам, в онзи финал, почина преди 20-ина дни и не успя да види Вила пак срещу Байерн под звуците на химна на Шампионската лига.

Гари е само на 21 г., когато играе и печели онзи финал.

Но клубът не го забрави и Шоу бе там в сряда вечер - символично.

В програмката за мача, която остава реликва за колекционери, по традиция за английските клубове на корицата са изписани всички играчи от двата състава.

В този на домакините фигурираше Гари Шоу с номер 1, до настоящите герои Еми Мартинес, Оли Уоткинс, Морган Роджърс и останалите футболисти, които играха срещу Байерн в сряда.

Името му някак бе вплетено в двубоя, който имаше толкова голяма сантиментална стойност за клуба и всеки негов привърженик.

Така се почитат легенди. А и мястото на Гари бе на "Вила Парк" снощи.

Съдбата реши да не допусне да е там, но Вила се погрижи да е част от емоционалната вечер.