Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия след победа с 2:0 над затъналия в Чемпиъншип Рединг на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" изиграха най-слабия си двубой, откакто Оле Гунар Солскяр пое отбора, но свършиха работата си с два гола през първото полувреме, които се оказаха единствени.

Рединг игра освободено и имаше не малко шансове пред вратата на съперника, но липсата на опит на високо ниво на играчите и разконцентрация лишиха отбора от поне едно попадение.

Резултатът бе открит в 23-та минута, когато след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Хуан Мата. Потърпевшият застана зад топката и нямаше проблем да реализира.

Вторият гол падна в продължението на първата част след комбинация на Алексис Санчес и Ромелу Лукаку, които получиха шанс от своя мениджър. Белгиецът отбеляза в трета поредна среща.

Солскяр стана първият мениджър на Юнайтед, който печели първите си пет мача.

В другите мачове от турнира, които започнаха в 14:30 часа българско време:

Бърнли - Барнзли 1:0

Шросбъри - Уест Хям 1:1

Борнемут - Брайтън 1:3

Шефийлд Уензди - Лутън 0:0

Уест Бромич - Уигън 1:0

Уест Хям - Бирмингам 2:0