Епичното съперничество между Лионел Меси и Кристиано Роналдо бе възобновено след повече от две години пауза, но свеобразния рестарт на този дуел не бе никак бляскав, поне не и за едната страна на участващите. Роналдо вкара два гола, а Ювентус нокаутира Барселона с 3:0 като гост, за да спечели първото място в крайното класиране на група в Шампионската лига.

За разлика от португалския си колега, който отново игра на върха на възможностите си, Меси бе като призрак - напомняше с откъслечни отигравания за себе си и категорично бе далеч от най-доброто, на което е способен.

За Роналдо това бе победа №11 в двубоите срещу Меси, а с двата си днешни гола той вече изостава само на един от десетката на Барса. Португалската машина има 21 срещу 22 за Меси в двубоите, в които двамата играят един срещу друг.

Снимка: АР/БТА

Ювентус започна далеч по-настоятелно от домакините, а Кристиано сам си изработи дузпа в 12-ата минута, която след това хладнокръвно реализира. Седмицата на гостите падна след съприкосновение с Роналд Араухо, а съдията не се поколеба и отсъди наказателен удар. Португалецът бе безпощаден и откри резултата след 13 минути футбол пред празните трибуни на "Камп Ноу".

Това е и стадионът, на който той е вкарал най-много голове като гост - вече цели 15.

Само седем минути по-късно се стигна и до втори гол, който отново бе за гостите. Хуан Куадрадо центрира меко към Уестън Маккени, а той удвои с красив ножичен удар от въздуха.

Последва леко пробуждане в редиците на Барселона, но каталунците така и не стигаха до добри голови положения, а в играта им видно липсваха енергия и желание. За последно Меси и компания бяха допускали повече от един гол у дома през май 2013 година, когато отстъпиха с 0:3 на Байерн (Мюнхен).

До почивката Барса задържаше топката повече, но това по никакъв начин не се отрази на резултата, защото положенията все така продължаваха да са в графа "липсващи".

Второто полувреме стартира по сходен начин - с ранна дузпа за Ювентус, този път след игра с ръка на Клеман Лангле. Обичайният заподозрян с №7 застана зад топката и отново не сгреши, увеличавайки преднината на своя тим до 3:0 и доближавайки торинския клуб до първото място в крайното класиране на групата.

Роналд Куман извади Лангле и Жорди Алба, които имаха жълти картони, но влизането на Самуел Юмтити и Жуниор Фирпо по никакъв начин не стабилизира играта в защита на абсолютно безличния тим на домакинините днес.

Четвърт час преди края "бианконерите" реализираха и четвърти гол - дело на Леонардо Бонучи, но след консултация с ВАР той бе отменен. До края опасностите за Барса, ако въобще може да ги наречем такива, идваха най-вече след далечни шутове от страна на Лео Меси.

Барса все пак продължава напред, но като втори тим в крайното класиране на група G.