Десет години по-късно, отборът на Зенит отново завоюва "златен дубъл" на домашната сцена.

Клубът от Санкт Петербург, който в началото на месеца спечели титлата, днес успя да завоюва и Купата на страната.

Във финалния двубой Зенит победи Химки с 1:0, като очакванията бяха за далеч по-категоричен успех срещу втородивизионния опонент.

"Сините" обаче се измъчиха, като основната причина бе в многото пропуски, които лишиха тима по-спокойна победа.

Единственият гол падна в 83-ата минута на мача от дузпа. Негов автор бе обичайният заподозрян - Артьом Дзюба, който продължи с решителните си попадения през сезона.

На сметката си през настощата кампания той има 22 попадения в 36 мача. Дзюба също така нацели гредата през първата част, изпусна и още няколко чисти положения.

Той обаче не бе единственият длъжник за тима си. Пропуски също така направиха бразилецът Малком и иранецът Сардар Азмун.

Все пак всичко приключи благополучно за Зенит, който спечели своята трета Купа на страната и втори дубъл след онзи през 2010-а.

По-рано през деня пък стана ясно, че Зенит е подписал с бранителя на англисйкият шампион Ливърпул - Деян Ловрен. Хърватинът, който имаше периферна роля за мърсисайдци в последните два сезона, ще подсили клуба от Санкт Петербърг през новата кампания срещу сумата от 10,9 милиона паунда.