Ювентус допусна първи гол във вратата си от началото на сезона в Серия "А", а това означаваше и доста неприятна грешна стъпка за тима.

"Бианконерите" завръшиха наравно 1:1 с Каляри у дома, като по този начин пропуснаха шанса да се изкачат на второто място в класирането след седем кръга.

От началото на кампанията Ювентус демонстрираше невероятна игра в отбрана, като за шест мача не допусна нито едно попадение.

Проблемите на тима обаче бяха в атака, защото три от тези шест мача завършиха при нулеви ремита, а именно тези колебания в атака бяха в основата и на днешната издънка.

Ювентус излезе напред в резултата твърде рано в мача - в 15-ата минута, когато ВАР се намеси и бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която Душан Влахович превърна в гола.

В последвалите минути до края на полувремето, а и през втората част Ювентус имаше още куп шансове да удвои, но така и не го стори.

Особено фрапираща бе една ситуация, в която Влахович не уцели вратата само от няколко метра разстояние, като това се случи само няколко минути, преди ситуацията сериозно да се обърка за торинския гранд.

Това се случи две минути преди края, когато Дъглас Луис действа несъобразително в наказателното си поле и фаулира противник, като след сигнал на ВАР реферът посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби Разван Марим, който бе точен и реализира първото и единствено до момента попадение във вратата на Ювентус в Серия "А".

А секунди след гола Юве остана и с човек по-малко заради симулация на младия Франсиско Консейсао. Драмата можеше да е пълна, защото в продължението на мача имаше по една греда за двата тима, но в крайна сметка един мач, който изглеждаше, че ще бъде рутинна победа за Ювентус, се преврърна в злощастно 1:1.