Нападателят на "Ливърпул" се появи в игра в 69-та минута и отбеляза своя 35-ти и 36-ти гол за Уругвай в последните 10 минути на срещата, като по този начин изпревари Диего Форлан на върха на голмайсторската листа, въпреки че е само на 26 години.

Започналият като титуляр Абел Ернандес вкара четири гола, а по един за крайното 8:0 добавиха Лодейро и Перес.

По този начин южноамериканците си осигуриха второто място в група В и на полуфиналите на турнира ще срещнат домакина Бразилия. Таити пък приключи първото си участие на голям футболен форум с 24 допуснати гола в три мача и само един отбелязан.

В другия мач от групата вчера Испания победи Нигерия с 3:0 след два гола на Жорди Алба и един на Фернандо Торес, предаде БТА.