Гостите поведоха в резултата чрез Хуан Мата в 17-ата минута, който се възползва от пробив и подаване отдясно на Антонио Валенсия. Противно на очакванията домакините успяха да се доберат до изравняване, съобщи БТА.

В 30-ата минута Джак Родуел се възползва от центриране на Себастиан Ларсон и възстанови равенство за крайното 1:1. След почивката и двата отбора пропуснаха голови положения, с които можеха да се поздравят с трите точки.

На "Юнайтед" не помогна и присъствието на Робин ван Перси, който се завърна в състава след получената по-дълга почивка след участието на Холандия на Мондиал 2014.

Новият мениджър на "червените дяволи" Луис ван Гаал все още няма победа начело на тима. "Юнайтед" има една точка от две срещи, докато "Съндърланд" е с две точки до момента.