С пет гола се отличи аржентинският национал Серхио Агуеро, а едно попадение за "небесносините" добави новото попълнение Кевин де Бройне.

"Черно-белите" изненадващо поведоха в резултата чрез Александър Митрович в 18-ата минута, но в края на първата част Агуеро изравни, оставяйки развръзката за след почивката.

Аржентинецът добави нови голове в 49-ата и в 50-ата минута на срещата пред над 53 хиляди зрители в Манчестър. В 53-ата минута белгийският национал Де Бройне покачи аванса на "Сити" на 4:1, а Агуеро вкара още две попадения в 60-ата и в 62-ата минута.

Малко по-късно нападателят беше заменен с Вилфред Бони от мениджъра на домакините Мануел Пелегрини. Това попречи на Серхио Агуеро да стане първият футболист с шест гола в един мач във Висшата лига.

В друга среща от този кръг "Лестър Сити" победи с 2:1 като гост "Норич Сити". Джейми Варди от дузпа даде аванс за гостите в 28-ата минута, а малко след почивката Джефри Шлуп вкара второ попадение в полза на "лисиците".

"Съндърланд" завърши наравно 2:2 у дома срещу "Уест Хям". Шотландският национал Стивън Флетчър даде аванс в полза на "черните котки" след десет минути игра, а Джърмейн Ленс с удар извън наказателното поле вкара втория гол за домакините в 20-ата минута.

Столичани върнаха едно попадение чрез английския национал Карл Дженкинсън, а Ленс получи втори жълт и съответно червен картон в 56-ата минута. Четири минути по-късно Димитри Пайет изравни след добавка за "чуковете", които до този мач имаха само победи далеч от дома.