Квалификантката Мона Бартел спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 250 хиляди долара. 82-ата в световната ранглиста Бартел победи на финала представителката на домакините Кристина Плишкова с 2:6, 7:5, 6:2 и заслужи четвърти трофей в кариерата си. Плишкова взе убедително първия сет и поведе с пробив за 4:3 гейма във втория, но веднага след това загуби подаването си, а германката реализира нов пробив за 7:5 и изравни резултата. Решаващият трети сет започна равностойно, но след 2:2 Бартел спечели четири поредни гейма, за да триумфира с първа титла от 2014 година насам. “Съжалявам, че не успях“, коментира разочарованата Плишкова, която остана с един трофeй в кариерата си. Бартел беше достигнала до 23-ото място в класацията на УТА през март 2013 година, но постепенно загуби позиции и се свлече до 183-ото място в света след серия от контузии през миналия сезон.