Григор Димитров се класира за втория кръг на US Open след трисетова победа над квалификанта Вацлав Шафранек. Българинът спечели с 6:1, 6:4, 6:2 за 1 час и 48 минути. Във втория кръг той ще се изправи срещу победителя между руснака Андрей Рубльов и Алиаж Бедене от Великобритания. За деветия в света това е шеста поредна победа след триумфа му на Мастърса в Синсинати.     ПЪРВИ СЕТ Григор Димитров бързо спечели първия гейм на свой сервис и след това имаше възможност да стигне до пробив при първото подаване на Шафранек, който все пак спаси геймбола и успя да изравни резултата. Гришо взе и второто си подаване бързо с гейм на нула, след което проби съперника си за първи път и поведе с 3:1. Димитров веднага затвърди пробива и взе аванс от три гейма - 4:1.