Адриан Андреев отпадна във втория кръг на ATP турнира от категория 250 в Сингапур след нова загуба от австралиец.

За четвърти пореден път в кариерата си българинът отпада от най-престижните надпревари след поражение от съперник от тази държава. Днес победител бе Алексей Попирин след 6:1, 5:7, 6:3 в интересен мач, който продължи малко под два часа.

Световният №114 Попирин не е случаен играч и възходът му в големия тенис започна с победа над Давид Гофен на Australian Open.

Днес при други обстоятелства можеше да загуби, тъй като Андреев за пореден път показа характер и се върна в мача, след като тежко загуби първия сет. Спечели втория, но в третия не успя да задържи доброто ниво и загуби.

Това беше още един турнир на ATP, в който Адриан постига победа в основната схема, след като го направи срещу Лойд Харис на старта. Това ще му донесе ново изкачване в световната ранглиста. От другата седмица ще е около 380-о място, което е прогрес с около 40 места.

Днес имаше за съперник играч, който е много по-висок от него и с по-голям обсег на основната линия. Надлъгването беше голямо и двамата често сменаха тактиката си в търсене на успешната.

Формулата за Попирин бяха чести излизания на мрежата, които в повечето случаи даваха резултат. Роля изигра и силата на ударите му, включително и при сервис.

В първия сет австралиецът реализира две от общо три възможности за пробив и не даде нито една на съперника. Триумфът с 6:1 не отговаряше на показаното заради нивото на българина, но успехът за съперника бе заслужен.

През втората част нещата се промениха. Адриан заигра по-сигурно и макар че даваше нови възможности за пробив, този път успяваше да ги спаси с характер. До шестия гейм спаси четири поредни, а след това на свой ред изпусна възможност.

Така се стигна до 6:5 в негова полза, когато изигра най-силния си гейм и постигна заслужен пробив, с който да изравни частите.

В третата също бе равностоен на по-именития съперник, но за жалост допусна пробив при 2:2 след невъзможност да вкара първи сервис. Не успя да се противопостави след това и мачът завърши с нов пробив.

Играта му обаче подсказва, че го чакат нови пробиви в основната схема на ATP турнир. Днес не успя да стигне четвъртфинал, но това рано или късно ще се случи.