Коко Гоф е първата полуфиналистка на Australian open 2024, след като пречупи в страхотна битка Марта Костюк за 7:6, 6:7, 6:2.

Американското дете-чудо, което вече е считано за суперзвезда в тениса, измъкна първия сет от 1:5 гейма за украинката. 19-годишната Гоф показа невероятна воля и здрави нерви в жегата в Мелбърн дори, след като загуби втората част с тайбрек.

Костюк играеше много силно и мотивирано в търсене на победата, но световната №4 не трепна.

В решаващия трети сет Гоф поведе с 5:0, преди да допусне един пробив и при 5:2 да сервира и затвори мача.

Битката продължи 3 часа и осем минути, е след последната точка Коко отпразнува победата с елегантен танц на корта - нещо, което с превръща в запазена марка за тийнейджърката.

Американката достига първия си полуфинал в кариерата на Australian open, след като вече има финал на "Ролан Гарос" (загубен) и титла на US Open 2023. Очевидно бъдещето на "новата Серина" е светло.

На полуфинал я чака Барбора Крейчикова или Арина Сабаленка, шампионката от 2023-а в Мелбърн. Мачът на двете е по-късно тази сутрин.