Виктория Азаренка (Беларус) се бори за всяка точка и не се предаде в среднощен маратон срещу китайката Жу Лин, за да спечели с 4:6, 6:1 и 6:4 и така да се класира за четвъртфиналите на Australian Open. Двукратната шампионка в Мелбърн (2012 и 2013 година), която е и бивша №1 в световната ранглиста, остана на корта до 2 часа след полунощ местно време и осъществи обрат срещу китайската си съперничка, за която това бе първо участие четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Азаренка загуби още първото си подаване в мача, а след като върна пробива в четвъртия гейм на първия сет, последва още един брейк в полза на Лин в седмия гейм, след който азиатката напълно заслужено поведе в резултата след 6:4 в своя полза.

След това обаче беларускинята напомни за най-добрите си дни и поведе с 5:0 във втория сет и изравни сетовете след 6:1.

Решителната трета част започна с шест пробива в първите шест гейма. След това Вика проби за 5:4, а в крайна сметка затвори мача още с първия си мач пойнт - гейм, сет и мач след 6:4 в този сет.

Азаренка остава единствената тенисистка в турнира, която е печелила надпреварата на "Мелбърн Парк". Нейна съперничка в четвъртфиналите ще бъде Джесика Пегула (САЩ).

Американката надви в два сета Барбора Крейчикова (Чехия) след 7:5 и 6:2.