Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Париж след победа над британеца Кайл Едмънд със 7:6(7), 6:1 за час и 23 минути.

Резултатът заблуждава донякъде, тъй като сърбинът не бе в най-доброто си състояние и показа колебания в първия сет, който съвсем спокойно можеше да иде на сметката на съперника.

Джокера изпусна зашеметителните шест сетбола, като два от тях бяха при 6:5 гейма в негова полза, а останалите четири в тайбрека.

Въпреки пропиляния аванс, той успя да пребори Едмънд, да вземе сета и това се оказа ключовият момент.

Във втората част играта на №75 тотално се скапа и той допусна три поредни пробива, което го обрече на загуба.

Джокович показа мощ в тази част, но със сигурност ще трябва да вдигне нивото си за четвъртфинала, защото в него ще се изправи срещу Стефанос Циципас, който е набрал скорост.

Гръцкият талант победи Алекс Де Минор с 6:3, 6:4, а в преките двубои с Джокович има две победи и една загуба, като успехите дойдоха именно на твърди кортове.

Победителят от тази двойка ще играе с Григор Димитров или Кристиан Гарин на полуфиналите.