Фантастичната серия на Ник Кирьос най-сетне приключи. Австралиецът изигра десетия си мач на сингъл за последните десетина дни, но в крайна сметка най-сетне загуби. След като спечели турнира във Вашингтон и влетя ударно на Мастърса в Монреал, Ник най-сетне си намери майстора в лицето на Хуберт Хуркач. Именно полякът сломи австралийската звезда в четвъртфиналите в Канада, след като спечели със 7:6(4), 6:7(6) и 6:1.

Двамата изиграха истински оспорван двубой, в който още в първия сет се стигна до тайбрек. Той отиде на сметката на Хуркач, който поведе в резултата след 7:6(4). Развитието във втората част бе сходно, като този път тайбрекът бе за Кирьос. В решаващата част на сета късметът намигна на Кирьос, който поведе с 4:2 след удар, който се закачи два пъти в мрежата и му помогна да изравни сетовете - 1:1. След това обаче нещата се обърнаха изцяло и Ник успя да вземе едва един гейм в третия сет, в който Хуркач бе повече от убедителен и след 6:1 заслужено се класира на полуфинал.

ВИДЕО ОТ "ДВОЙНАТА ЦЕЛУВКА" НА КИРЬОС ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Там негов съперник ще бъде Каспер Рууд. Най-добрият норевежки тенисист не показа каквато и да е милост срещу местната звезда Феликс Оже-Алиасим. Канадецът заби 10 аса срещу само 4 за съперника си, но това по никакъв начин не попречи на Рууд да даде само три гейма в мача на съперника си. Първата част завърши при 6:1, а втората - 6:2.

ВИДЕО ОТ ТОЗИ МАЧ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Скандинавецът бе изключително стабилен при първото си подаване, печелейки 74% от точките си на първи сервис, а освен това направи пет пробива в мача срещу само един за канадския си съперник.

Така първият полуфинал в Монреал е ясен - Хуркач срещу Рууд.