Ник Кирьос и Стефанос Циципас изиграха един от най-напрегнатите мачове на тазгодишния "Уимбълдън".

Големият двубой беше с цената на класиране на осминафинал и австралиецът триумфира с 3:1 сета - 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7) след три часа и 11 минути игра.

В сблъсъка имаше всичко без едно - различен победител. Във всички четири мача на официални турнири Кирьос побеждава своя съперник, като го стори и преди две седмици в германския град Хале.

Срещата отново не мина без циркове с участието на австралиеца. Той мърмореше срещу съдията след повечето от геймовете.

Циципас пък се изнерви на развоя и на два пъти прати топката нарочно в трибуните, за което дори беше отсъдена точка за съперника. Кирьос дори поиска дисквалификация на гърка, въпреки че двамата са добри приятели извън корта. Не е сигурно, че тези техни отношения ще се запазят след този мач.

Световният №40 продължава да впечатлява със страхотната си игра на трева и за четвърти път се класира на осминафиналите на "Уимбълдън". Там ще трябва да победи американеца Брендън Накашима, ако иска за първи път да играе четвъртфинал.

Австралиецът впечатли с процента на вкарания си първи сервис - 71. Освен това отново на моменти беше безпощаден и на втори сервис, като дори спаси точка за пробив с ас на него.

Циципас ще съжалява, тъй като изпусна всичките си пет възможности за пробив в срещата, докато Кирьос реализира две от общо 14 и категорично е заслужен победител. За световния №5 това е поредно разочарование на "Уимбълдън", като той има само едно класиране на осминафинал.

За тази фаза се класира и Рафаел Надал, който не срещна проблеми срещу италианеца Лоренцо Сонего - 6:1, 6:2, 6:4 за два часа игра.

Рафа допусна един пробив в третия сет и можеше мачът да влезе в четвърти, но успя да направи моментален рибрейк и да си спести още минути на корта.

В следващия кръг ще играе със силния нидерландец Ботик ван де Заундсхулп.