Рафаел Надал се отчете с втора поредна лекция на клей при завръщането си на корта за първи път след принудителносот спиране на сезона.

Матадора безпроблемно преодоля сърбина Душан Лайович с 6:1, 6:2, а това му отне час и 30 минути игра. Победата го изпрати на четвъртфиналите на Мастърса в Рим. Един от любимите му турнири, който Надал е печелил девет пъти в кариерата си.

В първия кръг той бе още по-убедителен, разбивайки сънародника си Пабло Кареньо Буста с 6:1, 6:1. Днес Лайович все пак открадна четири гейма от Надал, който в следващата фаза ще се изправи срещу аржентинеца Диего Шварцман.

Душан Лайович все пак на два пъти успя да пробие надал, което на настилка клей си е истинска рядкост.

Естествено, през останалото време Матадора бе тотален господар на корта.

Той затвори първия сет с 6:1 в своя полза, като изненадващо или не, единствения гейм, който Лайович спечели, дойде след пробив на нула.

Рафа Надал започна мощно и втория сет, като поведе с 4:0 и сякаш за Лайович се очертаваше унизителен резултат.

Сърбинът обаче успя да спечели три полседователни гейма, с които направи загубата си по-достойна.

Така финалната осмица в Рим се оформи, а част от нея е и Григор Димитров.