Рафаел Надал получи тежък удар от Диего Шварцман в четвъртфинала на "Ролан Гарос" и загуби първия сет с 3:6. Такова чудо се случва за първи път на Рафа на червените кортове в Париж от 2015-а, когато Новак Джокович го победи на четвъртфинал.

Сензацията изглеждаше възможна и в началото на втората част, когато аржентинецът отново проби, за да поведе с 2:1. Но Надал се съвзе, бързо върна пробива и поведе - 5:3 във втория сет и 30:15 в гейма, с който да върне сета, при който резултат дъждът закапа над кортовете на "Ролан Гарос".

Този път той дойде в лош момент за шампиона и световен №1.

Доиграването на мача ще е днес, а Шварцман все още води в него с 1:0 сета. Възможно е психологическото предимство също да е за него, тъй като обратът на Надал изглеждаше неизбежен, преди капките от небето да спрат играта.

В 13 ч българско време днес двубоят започва отново от там, където приключи вчера. По същото време Марин Чилич и Хуан Мартин дел Потро започват своя четвъртфинал.

При жените полуфиналите са ясни и ще се изиграят след довършването на трилъра Надал - Шварцман: