Най-голямата вечер на Григор Димитров в неговата тенис година бе наредена в класация за изненадващите резултати на 2019-а.

Топ 5 на шокиращите мачове от турнирите в Големия шлем се появи на сайта на ATP и среща с участието на първата ни ракета е №3 в списъка.

Българинът удари за първи път в кариерата си Роджър Федерер на US Open и стигна полуфинал с мача, който бе абсолютният му връх за календарната година.

Случи не са 4 септември, когато Гришо обърна от 1:2 сета Маестрото, за да го елиминира на четвъртфинала в Ню Йорк. Крайният резултат бе 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2.

Победата за 3 часа и 45 минути го направи най-ниско поставеният тенисист, стигнал полуфинал на турнир в Големия шлем за последните 12 години.

В класацията на изненадите в мачове от Шлема за 2019-а, върхът е за друг герой с победа над Федерер.

Стефанос Циципас изненадващо изхвърли Маестрото в четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари с 6:7, 7:6, 7:5, 7:6 в друг двубой, продължил точно 3 часа и 45 минути!

Второто място е за победата на Гуидо Пея над Милош Раонич на "Уимбълдън", която дойде като голям шок. Канадецът бе считан за един от фаворитите в онзи момент.

На четвърта позиция в този топ 5 на изненадите в Шлема остава Томас Фабиано, който сензационно елиминира Стефанос Циципас в петия кръг на "Уимбълдън". Петото място е за успеха на Пиер-Юго Ербер над Даниил Медведев на "Ролан Гарос".